Zespół Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych

  RABKA-ZDRÓJ MIASTEM DZIECI ŚWIATA

Strona Główna

Przedszkola w IGiChP

Przedszkola w Uzdrowisku-Rabka S.A

Przedszkola w ŚCRU

O NAS

DOKUMENTACJA KADRA I GRUPY

KONKURSY

GALERIA

KONTAKT

 


Informacje o Zespole Przedszkoli Specjalnych w Rabce-Zdroju:

 

Wychowankami rabczańskich oddziałów przedszkolnych są mali pacjenci z placówek leczniczych: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, Uzdrowisko-Rabka S.A oraz Śląskie Centrum Rehabilitcyjno-Uzdrowiskowe. W Uzdrowisku i ŚCRU przebywają dzieci na turnusach, a w IGiChP są to pobyty uzależnione od diagnostyki i leczenia. Średnio w roku szkolnym funkcjonuje dziesięć oddziałów przedszkolnych ok. 120 dzieci jednorazowo. Wszystkie oddziały mają zapewnioną bardzo dobrą bazę do prowadzenia zajęć terapeutycznych i zabaw dla dzieci.

Zabawy w przedszkolu - ŚCRU

   

XVII Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju

 

W dniach od 21 do 28 maja na terenie Rabki-Zdroju już po raz siedemnasty rozegrana zostanie Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Mistrza Olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.

Uroczyste otwarcie Spartakiady odbędzie się 21 maja o godz. 15.00 na Hali IGiChP. Konkurencje rozgrywane będą w placówkach sanatoryjnych rozmieszczonych na terenie całego miasta. Uroczysty finał zakończy zmagania sportowe na stadionie Klubu Sportowego Wierchy 28 maja o godz. 15.30.

Organizatorami Spartakiady są: Burmistrz Rabki-Zdroju, Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce, Zespół Przedszkoli dla Dzieci Przewlekle Chorych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju.

 

 

 

 

FINAŁ XVI INTEGRACYJNEJ SPARTAKIADY 24.05.2018r. >> Galeria >>

 

Otwarcie XVI INTEGRACYJNEJ SPARTAKIADY Galeria >>
 

 

XVI SPARTAKIADA INTEGRACYJNA DZIECI I MŁODZIEŻY 2018 W RABCE-ZDROJU


W miesiącu maju rozpocznie się XVI Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży. Jak co roku młodzi zawodnicy wezmą udział w indywidualnych i zespołowych dyscyplinach sportowych. Uroczyste rozpoczęcie poprowadzą najmłodsi w dniu 9 maja, a zakończenie odbędzie się 24 maja na stadionie Klubu Sportowego „Wierchy”.

Uczestnikami Spartakiady będą uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niewidomych i niedowidzących, dzieci z Zespołu Przedszkoli Specjalnych, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koła w Rabce-Zdroju, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce oraz z Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju. Rozgrywkom będą towarzyszyć akcenty artystyczne i kulinarne. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową pocztówkę, zwycięscy medale złote, srebrne, brązowe. Rywalizacja sportowa będzie się odbywać w obiektach sportowych rozmieszczonych na terenie całego miasta.

Spartakiada promuje zdrowy styl życia, aktywne sposoby spędzania czasu wolnego, rozwija współprace między ośrodkami, organizacjami, szkołami. Młodzi zawodnicy podejmą wyzwania sportowe, rozwiną sprawność fizyczną, wzmocnią wiarę we własne siły i możliwości.

Spartakiada buduje w nas poczucie spełnienia wobec oczekiwań młodego pokolenia, które mierzy się z wieloma trudnościami i chorobami. Buduje wiarę w spełnianie marzeń dzieci chorych i niepełnosprawnych. Promuje szkoły, przedszkola, ośrodki, organizacje pozarządowe w środowisku lokalnym na szczeblu miasta, gminy, powiatu, województwa i kraju. Buduje wizerunek młodego sportowca pełnego emocji i wiary w pokonywanie własnych niedogodności codziennego życia.

Życzymy naszym zawodnikom odwagi, sportowej postawy i wielu sukcesów!

 

Elżbieta Gryz

Komitet Organizacyjny Spartakiady

 

 

 

XV SPARTAKIADA INTEGRACYJNA DZIECI I MŁODZIEŻY2017

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice, Wychowawcy, Nauczyciele, Sponsorzy!

 

 

Zapraszam Was do udziału w XV Spartakiadzie Integracyjnej Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju. Nasze Spartakiady odbywają się w Mieście Dzieci Świata od 2003 r.. Co roku biorą w nich udział dzieci i młodzież z placówek oświatowych działających w tutejszych podmiotach leczniczych. Dzięki wsparciu naszych sponsorów: Burmistrz Rabki-Zdroju, Staroście Nowotarskiemu i Fundacji Rozwoju Regionu Rabka oraz pracy organizatorów możemy już po raz piętnasty spotkać się na tej imprezie.
 

W tym roku w Spartakiadzie będzie uczestniczyć ok. 600 dzieci. Organizatorzy przygotowali piętnaście konkurencji indywidualnych i zespołowych, które przez dwa tygodnie będą prowadzone w obiektach sportowych i rekreacyjnych na terenie Rabki-Zdroju. Rozpoczęcie XV Spartakiady odbyło się 6 czerwca o godz. 15.00 na hali sportowej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc, a zakończenie będzie miało miejsce 20 czerwca o godz. 15.30 na Stadionie Miejskim w Rabce-Zdroju.

 

Serdecznie zapraszamy!


Barbara Rapacz
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

 

  FINAŁ XV SPARTAKIADY INTEGRACYJNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY - Rabka-Zdrój 20.06.2017

    link do galerii

 

 

Kliknij >> na wybraną kartę FOLDERU >> zobaczysz powiększenie <<
 

 

 


 

Relacja z otwarcia Jubileuszowej XV Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży

czytaj >> artykuł: www.rabka.pl

 

Galeria foto autor: Piotr Kuczaj

 

Pamiątkowe zdjęcie podczas XV Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży 2017

Foto: Piotr Kuczaj

>> kliknij w obraz <<

 


                                        foto: Katarzyna Domagała

Szkolenie wewnętrzne

"Prace plastyczne o tematyce wielkanocnej i wiosennej".

 

Galeria foto

 


                                        foto: Grażyna Czyszczoń

Nauczyciele i Wychowawcy

na szkoleniu:

"Zabawy logopedyczne dla przedszkolaków".

 

Galeria foto

 

foto: M. Tabaszewska-Bochnar

 

XIV INTEGRACYJNA SPARTAKIADA 2016

DZIECI I MŁODZIEŻY

patronem honorowym

Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski

 

06.06.2016r. o godzinie 15:00 na hali sportowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju dzieci wspólnie z zaproszonymi Gośćmi: wiceburmistrzem Rabki-Zdroju p. Robertem Wójciakiem, Radnym powiatu nowotarskiego p. Markiem Szarawarskim oraz dyrektorem Zespołu Przedszkoli Specjalnych p. Barbarą Rapacz, dokonały oficjalnego otwarcia XIV Spartakiady.  


Galeria foto

foto: Piotr Kuczaj


Pluszaki trafiły do dzieci z ZPS

Hokeiści Podhala Nowy Targ przywieźli do Rabki-Zdroju 200 pluszaków, którymi między innymi obdarowali przedszkolaki Zespołu Przedszkoli Specjalnych: ŚCRU, IGiChP oraz Uzdrowiska Rabka SA.
"...Na wielu lodowiskach całego świata organizowane są akcje
„Teddy Bear Toss” polegające na rzucaniu przez kibiców na lód pluszowych misiów, piesków i innych zwierzątek po zdobyciu bramki przez ich ulubioną drużynę hokejową. Następnie pluszaki są zbierane i przekazywane między innymi dzieciom w szpitalach, sanatoriach i przedszkolach"...


źródło: www.rabka.pl

 

 

Archiwum Zespołu Przedszkoli Specjalnych w Rabce-Zdroju:

 

 

Zespół Przedszkoli w roku 2012 był po raz dziesiąty współorganizatorem Spartakiady Integracyjnej Dzieci. Nauczyciele ZPS corocznie organizują cykl zawodów sportowych „Turniej sprawnościowy” dla dzieci przedszkolnych oraz wiele konkurencji dla dzieci szkolnych z ośrodków specjalnych i wychowanków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Rabce). Średnio uczestniczy w nich 160 dzieci. Zawody te odbywają się na hali sportowej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju. Wszystkie konkurencje są dostosowane do możliwości psychofizycznych i każde dziecko bierze udział w wybranej konkurencji.

Otwarcie X Spartakiady

 

 

Nasza placówka podczas  kolejnych Spartakiad organizowała zawody w konkurencji „Tor przeszkód”. Konkurencja ta polegała na przejściu z piłką pingpongową na łyżce przez tor z przeszkodami. Uczestnicy biorący udział w konkurencji byli podzieleni na cztery grupy wiekowe z podziałem na dziewczynki i chłopców. Liczyło się pokonanie trasy i utrzymanie piłki na łyżce oraz czas przejścia toru.

   

              Konkurencja „Tor przeszkód”

 

 

Udział  w imprezie jest dla dzieci źródłem radości,
szansą sportowej rywalizacji i osiągnięcia sukcesu.


Każdy uczestnik otrzymuje na zakończenie rywalizacji złoty medal.

                                                                             >> kliknij w obraz <<

 

 XIII Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży  Foto: Jan Ciepliński   link do galerii

 

do góry

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rabce-Zdroju             adm: mtb